GemmoTerapie
Léčba pomocí extraktů z pupenů
gemmoterapie.asp2.cz

Způsobů, jak určit vhodný pupenový výtažek na konkrétní zdravotní problém je několik:

Pokud máte vyvinuté určité cítění s přírodou, jistě víte, že některé stromy jsou Vám sympatičtější než jiné stromy, aniž byste věděli proč. Není proto od věci vyzkoušet právě preparát z Vašeho oblíbeného stromu.

Podobný, ale přece poněkud odlišný způsob je, že si zajdete ke svému poskytovateli gemmo-preparátů a při jejich prohlížení Vám některé lahvičky prostě padnou do oka. Pokud můžete, lze postupovat podobně tak, že si jednotlivé lahvičky vezmete do ruky a procítite svou vnitřní reakci.


Nechci na těchto stránkách rozebírat podrobnosti o energetických tělech člověka a rostlin. Nicméně stručné vysvětlení je na místě:

Pokud tomu nevěříte, tak připusťte na chvíli, že kolem Vašeho těla se nacházejí jakási další energetická těla, která vznikají vyzařováním různých částí Vašeho fyzického těla a Vašich myšlenek. Podobná energetická těla mají pak rostliny, ale i "neživé" předměty. Pokud je v těle nemoc, projeví se to také ve Vašem energetickém těle. Toto jemnohmotné tělo je schopno dynamicky reagovat na jiná jemnohmotná těla - například rostlin - a Vy tuto reakci zpětně cítíte ve formě fyzického pocitu, emoce nebo myšlenky. Proto lze rozpoznat díky reakci Vašich jemnohmotných těl, jaké bude mít na Vás působení určitý strom nebo lék z něho připravený.


Další možností je zajít za někým, kdo výše zmiňované cítění má a je Vám ochoten lék vybrat.

Nejvíce používaným, nicméně podle mého názoru, nejméně vhodným způsobem, jak vybrat vhodný lék, je procházet účinky jednotlivých extraktů z pupenů na symptomy zdravotních problémů.


Malé vysvětlení, proč to není tak úplně správné:

Mechanismy, jakými postupně nemoci vznikají, jsou velice komplexní a složité. Proto ve chvíli, kdy se nemoc začne projevovat nějakými nepříjemnými symptomy, a kdy většinou začínáme problém řešit, už jen těžko sami tušíme, kde mají naše zdravotní problémy počátek. A protože nevíme, kde je prvotní příčina, sáhneme po prvním léku, který svými účinky odpovídá aktuálním projevům naší nemoci a nedochází proto k léčbě prvotní příčiny nemoci, ale v podstatě k potlačení symptomů.

Nicméně v případě použití přirodní léčby to není zas až tak černé, jak by se mohlo zdát. Účinky preparátů z rostlin vychází zpravidla z dlouhodobých zkušeností s jejich použitím a většinou působí tak, že potlačují nemoc v její příčině a ne pouze v jejím projevu. Přípravky z pupenů se navíc vyznačují svým všeobecným účinkem na imunitní a nervový systém a celkově posilujícím účinkem a tím se šance na vyléčení ještě zvyšuje.

Je však třeba počítat s tím, že po vyléčení nemoci, která nás nejvíce trápila se mohou dostavit nějaké další problémy, které byli prvotní příčinou námi léčené nemoci. Proto je potřeba nezoufat a pokračovat po několika týdenní přestávce dále v léčbě. Léčení přírodní cestou bývá zdlouhavé, za to ale vyléčení je dlouhodobé nebo trvalé!


 Naposledy aktualizováno 17.11.2016
 Administrátor Adhiraj@seznam.cz