GemmoTerapie
Léčba pomocí extraktů z pupenů
gemmoterapie.asp2.cz

V dostupné literatuře v ČR lze nalézt návod na přípravu gemmoterapeutik v knize J.A.Zentricha. Pro domácí účely je vhodné také použití jiného postupu, který se propaguje ve francouzské literatuře (viz Velká kniha gemmoterapie).

Francouzská literatura popisuje využití tzv. matečné tinktury, kdy k výrobě základního extraktu je použita směs lihu, glycerinu a vody. Takto získaná matečná tinktura se dále neředí a používá se pouze několik kapek denně (5-15). Podle autorů metody dochází díky přítomnosti vody k přenosu informace do tinktury a není již potřeba potencovat na ředění D1.


Pro tento způsob extrahování jsou zmiňovány následující výhody:
  • díky desetinásobně nižšímu použití alkoholu jsou takto vyrobené kapky mnohem levnější, ale i mnohem lépe skladovatelné.
  • dávkování kapek je snadnější: namísto odpočítávání 50ti kapek jich stačí napočítat pět

Jak na to - amatérský návod:

V lékárně seženete 85% glycerol (většinou Vám ho nedají více jak pár deci, kdyžtak musíte oběhnout těch lékáren více) a 60% ethanol.
Pro způsob přípravy tzv. matečné tinktury pak namícháte tyto dvě suroviny v poměru 9dílů glycerinu + 13dílů ethanolu, tím vznikne roztok kdy voda, glycerol i ethanol mají přibližně stejný procentní obsah v roztoku.
Pupeny v rámci možností najemno nakrájejte/nadrďte.
Hmotnostní poměr pupenů a rozpouštědla je 1:15, myslím, že moc toho nezkazíte, když to odhadnete,
pořád to bude lepší než kupovaný preparát. Luhuje se v teple 3 týdny, každý den protřepat.

Matečná tinktura se užívá 5-15 kapek denně, takže si vypočítejte, kolik tinktury budete potřebovat pro dvě až tři několikatýdenní kůry.
Matečnou tinkturu rozmícháme před užitím v doušku čisté vody.

Snad jsem to napsal srozumitelně. Návod na přípravu s potenciací na D1 najdete v knize J.A.Zentricha.

Přeju hodně zdaru :)

 Naposledy aktualizováno 17.11.2016
 Administrátor Adhiraj@seznam.cz